Mini StartUp Arena

Jedyny taki
konkurs dla szkół ponadpodstawowych

Mini StartUp Arena to przestrzeń dla kreatywnego myślenia i nowatorskich pomysłów.

Wiemy, że w młodych głowach drzemie wielki potencjał i pragniemy zaprosić uczniów szkół średnich do udziału w tym konkursie. Najbardziej kreatywne startupy zmierzą się ze sobą podczas eventu Fintech & e-commerce linking days 2022 na Mini StartUp Arenie.

W trakcie 15 minutowego wystąpienia prezentując swoje pomysły i rozwiązania, poddane zostaną ocenie jury składającego się z praktyków i specjalistów rynku.

Nagrody i wyróżnienia

Dla laureatów konkursu Mini StartUp Arena przewidziane są ciekawe nagrody. Najlepszy z nich otrzyma rzeczową nagrodę główną, natomiast z pozostałymi dwoma zostaną przeprowadzone i nagrane wywiady.

Dla wszystkich uczestników biorących udział w konkursie Mini Startup Arena podczas Fintech & e-commerce linking days 2022, przewidziane są dyplomy. Nie zabraknie również wyróżnień dla tych, którzy swoją kreatywnością i zaangażowaniem zaskoczą jury.

Jury

DOMINIK CIULA CHIEF SALES OFFICER, LOANDO

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Od 9 lat związany z rynkiem consumer finance, odpowiedzialny za sprzedaż oraz rozwój produktów w kanale digital i sieciach brokerskich. W latach 2019-2021 pełnił funkcje Dyrektora Sprzedaży Aasa Polska, gdzie odpowiadał za rozwój biznesu, budowanie relacji z partnerami, poszerzanie oferty produktowej, w tym m.in. za wdrożenie i rozwój produktu Aasa dla Biznesu, który został czterokrotnie wyróżniony jako najlepszy produkt biznesowy na rynku consumer finance w Polsce. Posiada 12 lat doświadczenia w obszarze sprzedaży, zarządzania zespołem, skalowaniem biznesu zarówno w start-upach jak i dużych przedsiębiorstwach w branżach FMCG oraz Fintech. Prywatnie pasjonata sportów i fotografii.

Monika Kmin Project Manager, Urząd Miasta Łodzi

Monika Kmin jest absolwentką Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego oraz podyplomowych studiów z zakresu zarządzania w Polsko-Amerykańskim Centrum Zarządzania. Przez wiele lat związana z bankowością, głównie w obszarze wealth management. Obecnie jest Project Managerem w Biurze Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej UMŁ.

Krzysztof Koza CFO, COMPARIC24.TV
ANDRZEJ ZDUŃCZYK SZEF ROZWOJU PRODUKTU, BIK

Właściwy człowiek na właściwym miejscu, który bankowość zna od podszewki. Absolwent Wydziału Finansów i Bankowości Uniwersytetu Łódzkiego. Swoją przygodę z bankowością rozpoczął w 1999 r. w banku PKO BP, a następnie w duńskim Nykredit Realkredit A/S. W 2008 r. dołączył do BIK, aby dzielić się swoim doświadczeniem i pomysłami na rozwój produktów dedykowanych sektorowi bankowemu. Od 2018 r. kieruje Departamentem Rozwoju Produktów, w którym niczym w laboratorium przyszłości rodzą się nowe rozwiązania, powstaje nowa oferta produktowa BIK oraz BIG InfoMonitor.

PAWEŁ ZYLM Business Angel, rzedsiębiorca, inwestor i mentor w startupach

Business Angel, przedsiębiorca, inwestor i mentor w startupach na wczesnym etapie rozwoju skoncentrowany na wsparciu ich wzrostu. Zwycięzca konkursu Business Angel of the Year 2020 w kategorii Nagroda Ekosystemu. Manager w sektorze finansowym z doświadczeniem w pracy w consultingu. Founder i twórca sukcesu BRE Ubezpieczenia. Ekspert oraz aktywny uczestnik rynku ubezpieczeniowego. Wspiera ekosystem startupowy w Polsce. Aktywnie uczestniczy w różnych wydarzeniach związanych z tym rynkiem. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi przedsiębiorcami. Jest mentorem prowadzącym w ReaktorX, pre-akceleratorze dla pierwszorazowych founderów. Zasiada również w radach nadzorczych oraz komitetach doradczych.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość.

Paweł Zylm od 25 lat związany jest z branżą ubezpieczeniową. W swej karierze odpowiadał także za rozwój sieci agencyjnej tradycyjnej oraz sprzedaż poprzez kanały elektroniczne, a także wdrażanie procesu sprzedaży internetowej produktów ubezpieczeniowych. Brał aktywny udział w koordynacji procesu fuzji Zurich z Generali, gdzie do 2006 roku pełnił funkcję Bancassurance Managera. Wcześniej pracował także w PwC w dziale audytu i doradztwa księgowego oraz w Powszechnym Banku Kredytowym S.A.

Od początku istnienia projektu BRE Ubezpieczenia Paweł Zylm był zaangażowany w jego rozwój. W 2007 roku objął stanowisko prezesa zarządu BRE Ubezpieczenia TUiR S.A. oraz BRE Ubezpieczenia sp. z o.o. W wyniku strategicznych decyzji na poziomie Grupy mBanku w latach 2012 – 2013 z sukcesem przeprowadził fuzję BRE Ubezpieczenia oraz Aspiro, stojąc na czele wspomnianych Spółek, a następnie przygotował BRE Ubezpieczenia TUiR S.A. do procesu fuzji z Grupą Ubezpieczeniową AXA Polska gdzie nadzorował proces połączenia obu struktur.

Do jego osiągnieć należy także zbudowanie innowacyjnych kanałów sprzedaży produktów ubezpieczeniowych – zarówno w modelu direct, jak i bancassurance. W marcu 2015 roku jego osiągnięcia na polu kooperacji banku z ubezpieczycielem zostały docenione w prestiżowym konkursie Celent Model Bank 2015. Grono międzynarodowych ekspertów przyznało nagrodę w kategorii bancassurance – uznając wdrożenia zaprojektowane przez BRE Ubezpieczenia dla mBanku – za najbardziej imponujące osiągnięcie w kategorii „Innovation and Emerging Technologies”. Zwycięskie projekty były oceniane pod kątem trzech podstawowych kryteriów – wyników finansowych i rozmiaru prowadzonego biznesu, stopnia innowacji oraz skutecznej implementacji nowych technologii.

Paweł Zylm pełnił funkcję Członka Rady Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W latach 2010-2015 był Przewodniczącym Zespołu ds. ubezpieczeń direct w Polskiej Izbie Ubezpieczeń. W 2012 roku magazyn Home&Market przyznał mu nagrodę dla Najlepszego Menedżera Roku. Paweł Zylm został także uhonorowany odznaką „Zasłużeni dla Ubezpieczeń” przez Polską Izbę Ubezpieczeń za działania w kierunku rozwoju rynku direct i popularyzacji nowoczesnych rozwiązań w sprzedaży ubezpieczeń.

Szczegóły zgłoszenia

Na czym polega konkurs

Uczniowie szkół średnich zaproszeni są do udziału w konkursie zwanym Mini StartUp Arena, którego organizatorem jest Fintek.pl. Zadaniem uczniów jest praca w grupach 5-osobowych, w efekcie czego mają przygotować, opracować i przedstawić pomysł, koncept, rozwiązanie, aplikację itp. w temacie, który w realny sposób może wpłyną na rozwój rynku finansowego i e-commerce przy zastosowaniu nowych technologii. Prezentacja powinna być przygotowana w Microsoft Power Poincie i zawierać nie więcej niż kilkanaście slajdów.

Zakres tematyczny

Przykładem obszarów tematycznych w jakim uczniowie mogą się poruszać są: finanse osobiste, crowdfunding, zakupy i ich planowanie, digitalizacja (paragonów, rachunków itp.). Wszystkie pomysły są mile widziane, jeśli wiążą się z usprawnieniem i rozwojem rynku finansowego, technologicznego i e-commerce zarówno dla klienta indywidualnego, jak też przyniosą korzyści dla firm sektorach Fintech.

Czas zgłaszania ofert

Zespoły uczniów do dnia 11 maja 2022 roku powinny przesłać prezentację wraz z wypełnionym FORMULARZEM ZGŁOSZENIA, który dostępny jest na dole tej podstrony.

Rozstrzygnięcie o zakwalifikowaniu się do konkursu

Komisja składająca się z ekspertów i znawców branży Fintech i e-commerce wybierając otrzymane zgłoszenia weźmie pod uwagę m.in. pomysł, jego przydatność i funkcjonalność, innowacyjność, sposób zaprezentowania.

Do dnia 16 maja br. komisja rozstrzygnie, które z zespołów zakwalifikowały się do konkursu Mini StartUp Arena i prześle informację zwrotną, drogą elektroniczną na wskazany w Formularzu Zgłoszeniowym adres mailowy.

W dniu 24 maja br. w godz. 10:00-14:00 na Mini StartUp Arenie ambitne zespoły uczniów zmierzą się ze sobą, a prezentowane przez nich pomysły zostaną poddane ocenie wymagającego jury.

1.

Rozpoczęcie przyjmowania ofert na konkurs Mini StartUp Arena (30.03.2022)

2.

Zakończenie przyjmowania ofert Mini StartUp Arena (11.05.2022)

3.

Obrady komisji kwalifikującej zespoły do konkursu Mini StartUp Arena

4.

Informacja zwrotna do zespołów uczniów o zakwalifikowaniu się do konkursu Mini StartUp Arena (16.05.2022)

5.

Mini StartUp Arena prezentacje pomysłów przez zespoły uczniów i wyłonienie Zwycięzców przez Jury konkursu (24.05.2022)

Formularz zgłoszenia

    Dane kontaktowe

    Informacje o prezentacji